Вітаємо Вас на сайті газети "Гірник" ДП "Львіввугілля".
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Червень » 2 » ДО 60-РІЧЧЯ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ ЛЬВІВЩИНИ
07:04
ДО 60-РІЧЧЯ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ ЛЬВІВЩИНИ

БУДУТЬ НОВІ УСПІХИ

Шахті «Відродження» - 30 років. Ветерани згадують: наче зовсім не­­давно було, а вже тридцять літ ми­нуло. Так, невмолимий плин часу, та все ж при­ємно повертатися бодай у думках у свою молодість.

Степан Загорський прийшов на шах­ту №4 "Великомостівська" ще у 1955 році, коли велося її будівництво. Починав з про­хідника вертикальних стволів, а, коли під­приємство стало до ладу, залишився тут назавжди, став згодом бригадиром про­хід­ників, удостоївся високих дер­жав­них нагород.

Зростала продуктивність праці, збіль­шилась віддача техніки і у 1965 році ко­лек­тив освоїв проек­тну потуж­ність шахти-2500 тонн вугілля на добу.

Хто  не  пам'ятає  у  басейні  Миколу Шко­ляренка! Перейшовши працювати на шахту, ініціативний і мислячий гірник смі­ливо йде на виробничі експерименти, ос­воює нову техніку. І успіх прийшов. У 1969 році вуглевидобувні бригади Миколи Шко­ляренка і Олексія Овчинникова досяг­ли ти­сячотонного навантаження на забій, а наступного року перекрили його.

На цій шахті у ті роки дуже часто вжи­ва­лося слово "вперше" і найчастіше у бригаді Школяренка. Гірники випробову­вали новий комбайн ГШ-68, вносили конк­рет­ні пропозиції по його вдосконаленню, ста­­вили візу для серійного виробництва. Бригада дала путівку в промислове життя кріпленню КС-1А, комплексам КМ-87 ДГА та КМ-87А, іншим технічним новинкам.

У складніших умовах, на малопотуж­них  пластах  працювала  бригада Сергія Смо­лова,експлуатуючи комплекс КМК-97. За високі досягнення у праці Сергію Іла­ріо­новичу було присуджено Державну пре-мію СРСР у 1980 році.

Не залишили шахти і нині прослав­лені гірники, хоч і літа вже їх обганяють-Мико­ла Школяренко працює рядовим гір­ником, Степан Загорський - електро­слю­­сарем мех­­цеху, Сергій Смолов - робітником діль­ниці по мон­тажу і демонтажу об­ладнання.Залишається побажати юній зміні пра­цювати так, щоб відродити славу підприємства.

А тим часом гірники шахти урочисто відзначили свій ювілей. Колектив вугіль­ників привітав генеральний директор ВО "Укрзахідвугілля" Степан Пі­кула, вітальні слова і побажання натх­нен­­ної праці гірни­ки почули й від директо­ра шахти Володи­мира Коломійця. Кра­­щим трудівникам бу­ли вручені квіти та грошові премії. Че­т­верта "Вели­комос­тів­ська" увій­шла в чет­ве­р­­те десятиліття…

Тарас ЛЕХМАН

Фото Михайла РОМАНОВСЬКОГО

(За матеріалами газети "Гірник"

№6 (1629) від 6 лютого 1991 року.).

 

 

 

: | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Зробити безкоштовний сайт з uCoz